ظاهر شدن فیلمبرداری عکسبرداری Galaxy S8

ظاهر شدن: فیلمبرداری عکسبرداری Galaxy S8 Samsung مقایسه دوربین کانال دوربین

گت بلاگز اخبار پزشکی زنان و مردان ایرانی چند سال عمر می‌کنند؟

سخنگوی وزارت بهداشت اوضاع دو شاخص مهم امید به زندگی و فوت زودرس را قبل و بعد از انقلاب شرح داد.

زنان و مردان ایرانی چند سال عمر می‌کنند؟

زنان و مردان ایرانی چند سال عمر می کنند؟

عبارات مهم : زندگی

سخنگوی وزارت بهداشت اوضاع دو شاخص مهم امید به زندگی و فوت زودرس را قبل و بعد از انقلاب شرح داد.

دکتر ایرج حریرچی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بعضی شاخص های مربوط به سلامت و ارتقای آنها بعد از انقلاب اسلامی، گفت: بااهمیت ترین نشانه نظام سلامت زیاد کردن امید به زندگی و امید به زندگی سالم هست. امید به زندگی در بدو تولد یعنی میانگین سال هایی که انتظار می رود یک نوزاد زنده بماند، در سال های قبل از انقلاب ۵۴ سال بوده و حتی در دهه ۴۰ شمسی بین ۴۵ تا ۵۰ سال هم رسیده هست، ولی با افتخار اعلام می کنم که هم اکنون امید به زندگی زنان ایرانی ۷۸.۴ سال و مردان ایرانی ۷۳.۸ سال است.

وی افزود: زیاد کردن ۲۵ سال امید به زندگی در طی چهار دهه پیشرفت بسیار چشمگیر و شاخص خیره کننده ای است که ناشی از اصلاح زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی و نیز کارها حوزه سلامت در چند دهه گذشته بوده است.

زنان و مردان ایرانی چند سال عمر می‌کنند؟

حریرچی ادامه داد: از طرفی شاخص امید به زندگی سالم ایرانیان یعنی امید به زندگی با سلامت خوب، حدود ۶۵ سال است و این عنوان به این معنی است که ما انسان سالم و با سلامت خوب که محور توسعه و پیشرفت کشور هست، در بازه زمانی طولانی تری به صورت مولد و کارآ در دسترس داریم. البته این سن امید به زندگی سالم در تصمیمات کشوری بر سن بازنشستگی و فراغت از کار هم تاثیر قابل ملاحظه ای دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه رتبه کشور عزیزمان ایران در شاخص امید به زندگی در طی سال ها و دهه های گذشته بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا بوده هست، گفت: این درحالیست که اکنون به رتبه ۶۳ افزایش کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اوضاع دو شاخص مهم امید به زندگی و فوت زودرس را قبل و بعد از انقلاب شرح داد.

حریرچی با بیان اینکه یک نشانه بسیار مهم دیگر حوزه سلامت کم کردن فوت و میر زودرس هست، افزود: تا همین آخرهای فوت قبل از ۵۰ سالگی، فوت زودرس تعریف می شد. تا دهه هفتاد شمسی و قبل از آن بیش از ۸۰ درصد موارد فوت ایرانیان در زیر ۷۰ سالگی رخ می داد و حدود ۱۰ درصد و حداکثر ۲۰ درصد ایرانیان تا بالای ۷۰ سال عمر می کردند. حال با پیشرفت های اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی درمانی اخیر در کشور، اکنون نزدیک به ۵۰ درصد ایرانیان؛ به عبارتی ۵۱ درصد زنان و ۴۳ درصد مردان ایرانی بیش از ۷۰ سال عمر می کنند.

وی ادامه داد: البته این شاخص از طرف دیگر هم قابل بررسی هست، در سال ۱۳۹۵ از ۳۶۰ هزار فوت ومیر اتفاق افتاده در کشور، ۲۱۹ هزار مورد در مردان و ۱۴۱ هزار مورد در زنان ایرانی رخ داده است که ۱۹۳ هزار یا ۵۳ درصد کل فوت ها قبل از ۷۰ سالگی رخ داده است و ۱۲۴ هزار فوت مربوط به مردان و ۶۹ هزار فوت مربوط به زنان در سن زیر ۷۰ سالگی بوده است و این بدهید معنی است که همه باید تلاش کنیم تا موارد فوت و میر زودرس قبل از ۷۰ سالگی را کم کردن دهیم.

زنان و مردان ایرانی چند سال عمر می‌کنند؟

واژه های کلیدی: زندگی | سلامت | مردان | ایرانی | ایرانیان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz